Web Sitesi Fiyatları

web sitesi fiyatları

Web Sitesi Fiyatları

Web sitesi fiyatları, bir websiteye ihtiyaç duyan marka ve işletmeler için önemli bir konudur. Farklı fiyat seçenekleriyle karşılaşılması birçok soru işareti doğurduğu gibi, en doğru fiyatı belirleme konusunda akıllarda karışıklık yaratmaktadır. Öncelikle markanızın ihtiyaçlarını net olarak belirlemeli ve ne beklediğinizi karşı tarafa açık bir şekilde anlatabilmelisiniz. Bu şekilde, sonradan oluşabilecek yanlış anlaşılmaların önüne geçmiş olursunuz.

Projenin tasarımı, işlevselliği, görsel ve metin içeriklerin tasarımla uyumu ve en önemlisi seo standartlarına ne kadar uygun olduğu önemlidir. Web sitesi fiyatları belirlenirken tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulur. Proje yapılacak marka ve işletmenin ihtiyaçları detaylıca belirlenmeden, web sitesi fiyatları konusunda net bir rakam paylaşmak çok sağlıklı olmayacaktır.

Web Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Web sitesi fiyatları, birçok değişkenin bir araya gelmesiyle belirlenebilir. Her projede o markanın ihtiyaçlarına özgün tasarım ve içerik unsurları bulunur. Bu sebepten web sitesi fiyatları bu unsurlar ele alındıktan sonra belirlenir. Tek sayfalık bir kartvizit site ile kapsamlı bir kurumsal tanıtım sitesi arasında fiyat farkı olması bundan dolayıdır. Web sitesi fiyatları, şu başlıklar altında ele alınabilir:

Web sitesi fiyatları

Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

Profesyonel web sitesi fiyatları, birkaç faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Genellikle daha karmaşık bir tasarım ve gelişmiş işlevselliğe ihtiyaç duyan sitelerdir bunlar. Bununla birlikte, sitenin özellikleri, tasarımın karmaşık yapıda olması, içerik yoğunluğu yani sayfa sayısına bağlı olarak profesyonel web sitesi fiyatları değişebilir.

Profesyonel web sitesi fiyatları, marka ve işletmenizi dijitalde en iyi şekilde temsil edebilmesi, özel olarak tasarlanması ve oluşturulması süreci oluşan maliyetlerdir. Daha nitelikli hizmet, tecrübe ve daha uzun gün sayısı gerektirdiğinden haliyle daha yüksek bir maliyet oluşacaktır. Buna rağmen, profesyonel bir site, işletmenizin çevrimiçi varlığını güçlendirmek ve potansiyel müşterilerilerinizin markanızla iletişime geçmesi için önemli bir yatırımdır aslında.

Maliyet açısından başlangıçta biraz yüksek görünse de, profesyonel web sitesi fiyatları marka kimliğiniz ve getirileri göz önüne alındığında aslında ucuz bile sayılabilir.

Web Sitesi Tasarım Fiyatları

Web sitesi tasarım fiyatları, bir web sitesinin görünüm ve kullanıcı deneyimi açısından belli özellikler göz önüne alınarak tasarlanması karşılığı belirlenen bütçedir. Günümüzde tasarım her alanda olduğu gibi dijital dünyada da marka ve işletmelerin farkındalık yaratması için yegane unsurdur. Bir web sitesinin estetik yönden ilgi çekici olması, kolay kullanılabilir olması, haliyle site üzerinden dönüşüm oranlarını arttıracaktır.

Web sitesi tasarım fiyatları, sitenin tasarım olarak karmaşık yapıda olmasına, ek özelleştirmeler gerektirmesine ve özgün bir yapıda olmasına bağlı olarak değişebilir. Hazır script ve basit yapılı temalar genellikle daha düşük maliyetli olacaktır. Ancak aynı zamanda özelleştirme bakımından sınırlı özelliklerde olacağı için marka kimliğinizi yansıtma açısından zayıf kalacaktır.

Markanıza özgün bir tasarım sizi rakiplerinizden ayıracak ve rekabet gücünüzü arttıracaktır, bu nedenle özel bir tasarım için biraz daha fazla bütçe ayırmanız gerekebilir. Web sitesi tasarımı fiyatları, sonradan ortaya çıkabilecek revizyonlar ve zaman gerektiren unsurlar nedeniyle hazır sitelere oranla biraz daha yüksek maliyetli olacaktır.

Kurumsal Web Sitesi Fiyatları

Kurumsal web sitesi fiyatları, her ölçekte işletmenin ihtiyaç ve hedeflerine uygun olarak tasarlanan ve geliştirilen siteler için belirlenen fiyatlardır. Genellikle detaylı bir içerik ve sayfa sayısı, gelişmiş güvenlik önlemleri ve özel bazı entegrasyonlar gerektirebilir.

İşletmelerin büyüklüğüne, ihtiyaçlarına ve bazı özel gereksinimlerine göre kurumsal web sitesi fiyatları değişebilir. Bunların yanı sıra, kurumsal bir website genellikle markanın prestijli görünmesi için özel bir tasarım ve kullanıcı deneyimi gerektirir, bu da teslim sürelerini uzatacağı için maliyetleri artıracaktır. Herşeye rağmen, kurumsal bir site markanızın dijital varlığını güçlendirmek ve güvenilirlik sağlamak için kritik derecede öneme sahiptir.

Kurumsal web sitesi fiyatları, profesyonel web sitesi fiyatları’nda olduğu gibi maliyet olarak başlangıçta yüksek görünse de, getirileri düşünüldüğü zaman aslında ucuz bir yatırım olduğu söylenebilir.

Website Fiyatları

Website fiyatları, önceden net bir şekilde belirlenmesi ve sabit bir hizmet gibi her projeye aynı oranda sunulması pek mümkün olmayan bir durumdur. Çünkü fiyatı belirleyen faktörler her markaya ve ihtiyaca göre değişkenlik gösterir. Web sitesi fiyatları, tasarımın basit veya karmaşık oluşundan, sitenin işlevsel bir yapıda olmasına kadar birçok etkene göre değişebilir. Website fiyatları belirlenirken etki eden bazı faktörler şunlardır:

  • Tasarım Karmaşıklığı: Website fiyatları, tasarım ne kadar karmaşık yapıda olursa o kadar uzun süreceği için, genellikle yüksek maliyetlerle karşımıza çıkar. Çünkü özel tasarımlar ve markalara özgü özelleştirmeler, her zaman daha fazla zaman ve işgücü gerektirir.
  • İşlevsellik: Website fiyatları, sitenin işlevselliği ve özellikleri ile doğru orantılıdır. Basit bir kartvizit site ile özel tasarım kurumsal bir site arasındaki çalışma günü sayısı, tasarımcının bilgisi ve tecrübesi maliyet üzerinde bir farklılık yaratacaktır.
  • İçerik Yönetim Sistemi: Website fiyatları belirlenirken, kullanıcı paneli olan ve özelleştirilebilir bir site ile statik yapıda bir site arasında elbette fark olacaktır. İçeriklerin yönetilebilmesi ve müdahale edilebilmesi, maliyeti etkileyen önemli bir faktördür. Özel entegrasyonlar ve düzenli bakım gerekiyorsa, sabit maliyetler oluşabilir.
  • Güvenlik ve SEO: Website fiyaları belirlenirken sitenin güvenliği ve SEO uyumlu olması, projenin maliyetini etkileyen iki önemli unsurdur. İyi bir güvenlik ve SEO stratejisi, her sitenin olmazsa olmaz temelidir. Ancak bilgi ve zaman gerektirdiğinden, bu iki unsur eksik olarak sunulan siteler fiyat maliyeti olarak avantajlı göründükleri için maalesef talep görmektedirler.

Web Sitesi Kurma Fiyatları

Web sitesi kurma fiyatları, bu hizmeti aldığınız yerin ajans veya serbest çalışan olmasına göre farklılık gösterebilir. Burada fiyatlara asıl etki eden sitenizin ihtiyaçlarıdır. Bir ajans ile de çalışsanız, freelancer ile de çalışsanız, ihtiyaçlarınız doğrultusunda fiyat farklılıkları olacaktır. Her iki taraf için de aynı niteliklerde bir siteyi baz aldığımızda, freelancer olarak çalışanın sabit ofis ve personel maliyetleri olmayacağı için nispeten daha uygun fiyat teklifi sunabilecektir.

Web sitesi kurma fiyatları, en temel olarak bu iki unsura göre belirlense de , ek hizmetlerin (domain, hosting, güvenlik, seo vb.) fiyata dahil edilip edilmediğini en baştan öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

Site Kurma Ücreti

Site kurma ücreti, website ihtiyacı olan marka ve işletmeler için merak edilen bir sorudur. Bir website kurulması için gereken süreçte karşımıza çıkabilecek maliyetlerin toplamını ifade etmektedir. Domain seçiminden, siteyle uyumlu hosting altyapısına, markanıza en uygun tasarımdan, işlevsel özelliklere kadar tüm bu unsurlar belirlenerek fiyat/performans açısından en uygun bütçe belirlenir. Site kurma ücreti, siteyi yapacak kişinin freelancer veya ajans çalışanı olmasından ziyade, siteyi yaptıran kişinin beklentileri ve sitenin amacı ile de doğru orantılıdır.

cemakdenizcom@gmail.com

HAKKIMDA

Cem Akdeniz olarak, markanızın dijitalde görünür olması ve gelirlerinizi arttırmanız için gerekli tüm hizmetleri butik bir dijital ajans statüsünde ve şeffaf bir fiyat politikasıyla sunuyorum.

Markanız dijitalde görünür olsun istiyorsanız !

small_c_popup.png

Her bütçeye uyan, en şeffaf fiyat politikasını biz zaten sunuyoruz.

Sizi hemen arayalım ..

small_c_popup.png

Kaliteden ödün vermeden, en uygun seçenekleri sunmak İçin sizi arayalım

Bütçenize Uygun Seçenekler

Beni Instagram' da takip ediyor musun ?

Do you follow me on Instagram ?