Seo Ajansı

seo ajansı

SEO AJANSI DİJİTAL REKABETTE AVANTAJ SAĞLAR

Seo ajansı, marka ve işletmelerin dijitaldeki organik görünümlerini arttırmak için başvurdukları ajans türüdür. Tek bir hizmet sunuyor gibi görünseler de genellikle web tasarım ve google ads hizmetlerinin de sunulduğu 360 derece ajanslardır. Ajanslar, reklam, pazarlama ve danışmanlık gibi hizmetlerde sektör tecrübesi olan kişilerin kollektif bir şekilde bu hizmeti sundukları yer olarak tanımlanabilir.

SEO Ajansı Nedir ?

Bu tanımdan yola çıkarak seo ajansı, sitelerin google gibi arama motorlarında organik olarak üst sıralarda görünmesi için bir takım hizmetler sunan, genellikle sabit bir ofiste, sektör tecrübesi olan kişilerin çalıştıkları yerlerdir. Ajanslar genellikle zamanı verimli kullanmak adına fabrika mantığıyla çalışarak iş bölümü yaparlar. Bu sayede fazla sayıda gelen müşteri projelerini uzmanlık alanlarına göre dağıtır ve kısa sürede daha çok kişiye ulaşmaya çalışırlar.

seo ajansı nedir
Seo Ajansı Nedir ? Ne İş Yapar ?

SEO Ajansı Ne İş Yapar ?

Genellikle orta ve büyük çaplı marka ve işletmeler, kurumsal olmanın bir zorunluluğu olarak seo ajansı ile çalışmayı uygun görürler. Bu sayede daha profesyonel bir hizmet aldıklarını düşündükleri için, bütçe konusunda yüksek maliyetler ödemekten kaçınmazlar. Buradaki bütçe kavramı, ajansın sunacağı hizmetin kalitesinden ziyade, kurumsal hayattaki bürokrasiden ötürü iletişim sürecinin uzaması ve bu süreçte oluşabilecek ajans giderlerinin bütçelemeye dahil edilmek durumunda kalınmasıdır.

Seo ajansı yerine profesyonel bir seo danışmanı ile freelance olarak çalışıldığında da benzer sonuçlar alınabileceği gibi, seo danışmanlığı maliyetleri minimum seviyede kalacaktır. Ancak bu konuda burada daha fazla detaya girmeyeceğim. Asıl önemli olan, deneyimli bir seo ajansı ile çalışıldığında marka ve işletmelerin organik aramalarda görünür olmaları, orta ve uzun vadede rakiplerine kıyasla ciddi bir avantaj sağlayabilmeleridir.

SEO Ajansı Sitenizi Hangi Metotlarla Bir Numaraya Taşır ?

Seo ajansı ile de çalışsanız, freelance bir seo uzmanı ile de çalışsanız, sitenizi bir numaraya taşıyacak metotlar genellikle aynıdır. Buradaki fark sizin bu hizmeti serbest çalışan bir profesyonelden değil bir seo ajansı çatısı altında almayı tercih ediyor oluşunuzdur. İsterseniz temel metotlara bir göz atalım.

  • Anahtar kelime ve rakip analizi
  • Bağlantı stratejileri (site içi ve site dışı)
  • Mobil Seo (Mobil uyumluluk)
  • Etkili bir içerik stratejisi

Bu metotlar seo ajansı veya seo uzmanı tarafından tam anlamıyla doğru uygulandığı ve doğru içerikler üretildiği taktirde, sitenizin üstün bir rekabet avantajına sahip olması şansa bırakılmamış olur.

SEO – SEARCH ENGINE OPTIMIZATION

SEO (Search Engine Optimization) ifadelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Yolu dijitalle kesişen hemen herkesin duyduğu, ama çoğu kişinin anlam veremediği bir kelimedir SEO. Eğer marka veya işletmenizin dijitalde görünür olması konusunda biraz araştırma yaptıysanız, muhtemelen karşınıza o şekilde çıkmış olabilir. İsterseniz kısaca seo nedir veya seo ne demek buna değinelim.

SEO Nedir ?

Seo nedir, karşımıza SEO kelimesini bir çok yerde duymuş ancak hala ne olduğunu bilmeyen kişiler tarafından internette sıkça aratılan bir soru olarak çıkıyor. Öncelikle seo nedir veya seo ne demek, sektör profesyoneli olmayan herkesin anlayabileceği şekilde kısaca bahsedelim.

Web siteler, google gibi arama motorlarında sıralanırken bunun belli kurallar çerçevesinde gerçekleştiğini tahmin ediyorsunuzdur. Google, bu hiyerarşiyi sağlamak ve karmaşıklığı önlemek için bir takım kurallar öngörmüş ve kullanıcılardan bu kurallara uymasını beklemiştir. Buna uyan kullanıcıları mükafatlandırarak aramalarda üst sıralara çıkarmış, uymayanları ise adeta dipsiz bir kuyuda görünmez kılarak cezalandırmıştır. İşte arama motorlarının, sıralamalardaki bu hiyerarşiyi sağlamak üzere koyduğu kurallar bütünü seo nedir ve seo ne demek sorularının cevabıdır.

SEO UZMANI: SIRLARI VE STRATEJİLERİ

Seo uzmanı, onun web siteler için önemini bilen hemen herkesin bilgisinden yararlanmak isteyeceği profesyonellerdir. Profesyonel bir freelance seo uzmanı ile çalışmak, tam kapasite bir seo ajansı ile çalışmanızdan verimlilik olarak sizi geride bırakmayacaktır.

SEO Uzmanı Nedir ?

Seo uzmanı nedir sorusuna cevap olarak, google gibi arama motorlarının hiyerarşiyi sağlamak için öngördüğü ve uyulmasını beklediği kuralları bilen, bunları uygulayan, güncellemeleri takip eden ve bu doğrultuda düzenli içerik oluşturabilen profesyoneller seo uzmanı olarak bilinir. Google ads bünyesindeki reklam maliyetlerinin agresif şekilde yükselmesine karşılık, organik aramaların önemi artmıştır. Bunun önemini erken kavrayan marka ve işletmeler belli bütçeler ayırarak bu işi seo uzmanı veya seo ajansları’ na teslim ederek karşılığını orta vadede fazlasıyla almaktadırlar.

Seo Uzmanı Ne İş Yapar?

Merak edilen bir diğer soru da, seo uzmanı ne iş yapar sorusudur. Seo uzmanı, web sitelerin sıralamalarda organik olarak üst sıralarda görünmesi için bir takım teknik ve içerik optimizasyonlar yapar. Bunların başında anahtar kelime ve rakip araştırmaları gelir. Organik aramalarda öncelik elde etmiş olan rakipleri inceler, kendi eksiklerini görür ve üstün özelliklerini ön plana çıkarmak için optimize eder.

Site içi ve site dışı bağlantı optimizasyonları yaparak, ilgili sayfalar arasındaki geçişleri sağlamaya çalışır. Bu sayede ziyaretçiler sitede daha uzun vakit geçirirler. Düzenli analiz ve raporlamalar yaparak sitenin gelişimini rakamsal olarak takip eder. Güncel algoritmaları ve etkilerini inceler, gerekli müdahaleleri yapar. Sitenin mobil haliyle uyumunu inceler ve gerekli iyileştirmeleri yapar. Tüm bunlar seo uzmanı ne iş yapar sorusuna karşılık özet bir cevap olabilir.

cemakdenizcom@gmail.com

HAKKIMDA

Cem Akdeniz olarak, markanızın dijitalde görünür olması ve gelirlerinizi arttırmanız için gerekli tüm hizmetleri butik bir dijital ajans statüsünde ve şeffaf bir fiyat politikasıyla sunuyorum.

Markanız dijitalde görünür olsun istiyorsanız !

small_c_popup.png

Markanızı yansıtan, sizi sektörünüzde öne çıkaracak Premium bir website İçin sizi arayalım

Rakiplerinize Fark Atın

small_c_popup.png

Kaliteden ödün vermeden, en uygun seçenekleri sunmak İçin sizi arayalım

Bütçenize Uygun Seçenekler

Beni Instagram' da takip ediyor musun ?

Do you follow me on Instagram ?