Google Reklam Ajansı

google reklam ajansı

Google Reklam Ajansı Nedir ?

Google reklam ajansı, marka varlığınızı dijitalde ön plana çıkarmak, hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayarak gelirlerinizi arttırmanız için çalışan özel bir kurumdur. Ads reklam ajansı veya adwords reklam ajansı da denilen google reklam ajansları, dijital pazarlama alanındaki en güncel bilgi ve deneyimleriyle markanızı büyütmek ve iş hacminizi arttırmak için destek sunarlar.

Bir marka veya işletmeye sahipseniz, google reklam ajansı ile yollarınız kesişmiş olabilir. Dijital çağda, rakiplerinizle yalnızca fiziki olarak mücadele edemeyeceğiniz artık kaçınılmaz. Bunun bilincine erken varan markalar, kendilerine çoktan bir strateji belirlediler bile. İçinde bulunduğumuz dönemde, dijitale yatırımın hala zaruri olduğuna inananlar ise, hala bir google reklam ajansı ile çalışmayı lüks olarak görebilmekteler.

Google Reklam Ajansı ve Dijital Başarıda Rolü

Google reklam ajansı ile dijitalde başarılı olmanın bağlantısına gelirsek, ister hizmet sektöründe isterseniz perakende sektöründe olun, sunduğunuz ürün ve hizmetlerin müşteriler tarafından görünür olması gerekir. Rekabetin bu kadar yüksek olmadığı dönemlerde, işlek bir cadde üzerinde ofis veya dükkan açmak rekabet için gayet yeterliydi. Ancak teknolojinin hızla gelişmesi ve online ticaretin hızlanmasıyla, google reklam ajansı ile çalışanların oranı hızla arttı.

Tabi ki dijitalde ticaretin gelişmesinde google reklamları büyük rol oynadı ve oynamaya devam ediyor. Ancak olay reklam vermekle bitmiyor, verdiğiniz reklamın da nitelikli ve rekabet edebilir olması gerekiyor. Google reklam ajansları tam olarak burada devreye giriyor. Marka ve işletme sahipleri, enerjilerini işlerini geliştirmek için harcarken, onlar için çalışan bir google reklam ajansı, rakiplerle en üst seviyede rekabet edebilmeleri için arka planda tüm gerekenleri yapıyor.

google reklam ajansı-2

Google Reklam Ajansı & Google Partner Ajansı

Bu iki kavram birbirinden farklı anlamlar taşıyor gibi görünse de aslında her ikisi de aynı anlama geliyor. Peki o zaman neden birine google reklam ajansı derken diğerine google partner ajansı deniliyor ? Her ikisi de google reklam uzmanı tarafından google ads danışmanlık hizmeti sunulan yerler aslında. Buradaki fark, her ikisi de aynı amaca hizmet etse de google kendi şartlarına uyan bazı ajanslara bu ayrıcalıklı ismi sunuyor. Peki nedir bu şartlar ?

Google reklam ajansları, partner statüsü alabilmek için herkesten farklı ne yapmalılar konusuna gelince. Teknoloji şirketlerinin dünyanın en zenginleri sıralamasında yukarılara taşınmasıyla Google buradan kendine büyük pay alan şirketlerden biri oldu. Tabi olduğu yeri koruyabilmesi ve daha da büyüyebilmesi için partner ajans statüsü vereceği ajanslardan öncellikle beklediği şey daha fazla reklam harcaması yapmaları. Bu da akıllara google reklam ajansları bütçenizi ne kadar tutumlu kullanıyor sorusunu getirebilir.

Google Reklam Ajansları İşletmenizin Dijital Yolculuğuna Eşlik Eder

Google reklam ajansları, reklamlarınızı oluştururken markanızın hedeflerine özel stratejiler geliştirir ve kampanyanızı bu doğrultuda profesyonelce yönetir. En büyük avantajı, değerli vaktinizi yeni bir teknoloji öğrenmek ve her gün değişen algoritmaları takip etmek zorunda kalmamanız. Google reklam ajansı, sizin yerinize tüm gelişmeleri takip ve analiz ederek gerekli revizeleri gerçekleştirir. Sizler işletmenizin asıl işleriyle ilgilenirken, markanız bu yoğun rekabet ortamında her zaman üst sıralarda olur.

Eğer markanızın dijital dünyada görünür olmasını ve rakiplerinizden önde olmasını istiyorsanız, güvenilir bir google reklam ajansı ile iletişime geçerek google ads danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Google Ads Uzmanı Nedir ?

Ajans bünyesinde, markanızla doğrudan ilgilenen ve süreci baştan sona takip eden kişi google ads uzmanı olarak adlandırılır. Google ads danışmanlık hizmetini google ads uzmanı tarafından aldığınız taktirde markanız dijitalde daha etkili yol alır. Markanıza ve müşteri kitlenize özel olarak geliştirilen stratejilerle işletmeniz doğru kişilere görünür olur. Sürekli takip ve optimizasyonlarla reklam performansınız düzenli olarak artış gösterir. Anlaşılır ve anlamlı raporlar sunularak markanızın dijitaldeki gelişimini takip etmeniz sağlanır.

Google Ads Danışmanlık Hizmeti

Google ads danışmanlık, google reklam ajansları tarafından dijital pazarlama dinamiklerine hakim ve istatistik araçları iyi derecede kullanabilen profesyoneller aracılığıyla sunulan bir hizmettir. Dönüşümleriniz bir google reklam uzmanı tarafından takip edilir, en etkili strateji belirlenir ve bu sayede minimum bütçeyle maksimum gelir elde etmeniz sağlanır. Yerel işletmeler için google harita yorumları takibi ve iyileştirmeleri yapar. Bu hizmeti sunan kişiler, google reklam ajansları içerisinde google reklam uzmanı veya google reklam danışmanı olarak adlandırılırlar.

Google ads danışmanlığı stratejisinin temelinde hedef kitle analizini doğru yapmak, hedef kitle ihtiyaçlarını doğru belirlemek ve hedeflemeler ile reklamlarınızın doğru kişilere ulaşmasını sağlamak yatıyor. Google reklam ajansı, detaylı dönüşüm analizleri ile reklam performansınızı en iyi hale getirebilmek için detaylı optimizasyonlar yapar. Bu sayede en etkili reklam formatlarını belirler ve dönüşümlerinizin üst seviyelerde olmasını sağlar. Alternatif olarak, google seo uzmanı sayfasını ziyaret edebilir, sitenizin organik aramalarda üst sıralarda görünebilmesi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

cemakdenizcom@gmail.com

HAKKIMDA

Cem Akdeniz olarak, markanızın dijitalde görünür olması ve gelirlerinizi arttırmanız için gerekli tüm hizmetleri butik bir dijital ajans statüsünde ve şeffaf bir fiyat politikasıyla sunuyorum.

Markanız dijitalde görünür olsun istiyorsanız !

small_c_popup.png

Markanızı yansıtan, sizi sektörünüzde öne çıkaracak Premium bir website İçin sizi arayalım

Rakiplerinize Fark Atın

small_c_popup.png

Kaliteden ödün vermeden, en uygun seçenekleri sunmak İçin sizi arayalım

Bütçenize Uygun Seçenekler

Beni Instagram' da takip ediyor musun ?

Do you follow me on Instagram ?